Tomáš Vrátný po Rallye du Maroc vicemistrem světa ve Světovém šampionátu FIA v rallye!

přidáno 19. 10. 2023

Tomáš Vrátný po Rallye du Maroc vicemistrem světa ve Světovém šampionátu FIA v rallye!

Ve středu 18. října dojely závodní posádky do cíle Rallye du Maroc. Po prologu a pěti soutěžních etapách je ostravský tým FESH FESH na celkovém 3. místě. Tomáš Vrátný, šéf týmu a pilot závodního speciálu Ford Cargo EVO I vylepšil proti loňsku výsledek ve Světovém poháru FIA v rallye a pro letošní rok je vicemistrem světa.

Tomáš Vrátný po Rallye du Maroc vicemistrem světa ve Světovém šampionátu FIA v rallye!

Rallye du Maroc je od roku 2022 součástí Světového šampionátu FIA v rallye. Společně s Rallye DAKAR a jinými závody se zde boduje každý závod zvlášť a po posledním závodě se sečtou body a vyhlásí se celkové pořadí v daném roce. Tomáš Vrátný v marocké rallye se dvěma vyhranými etapami získal mezi účastníky šampionátu nejvíce bodů, to mu vyneslo celkové druhé místo a Vrátný se tak stal pro rok 2023 vicemistrem ve Světovém šampionátu FIA v rallye v kategorii kamionů.

„Nebyl to lehký závod. Vedro a obtížné kamenité úseky daly zabrat nám i technice. O defekty nebyla nouze, v jedné z etap udělal náš týmový kolega Vaidotas dokonce tři a to ho stálo velmi dobře rozjetý závod. Pak se mu přidala ještě nějaká viróza, a naše druhé auto, Tatra Jamal, dokončilo závod na 8. místě se dvěma šestnáctihodinovými penalizacemi,“ říká o marocké rallye Tomáš Vrátný. „Náš Ford šlapal, ale technické problémy se nevyhnuly ani jemu. Jsem rád, že jsme je mohli odhalit tady a ne až v lednu na Dakaru. Projeli jsme si také nově nastavené motory, z naladění mám radost,“ dodává Tomáš Vrátný.

Marocké rallye se účastnilo celkem 102 posádek, z toho v kategorii kamionů bylo deset, z nichž tři se v roce 2023 účastní Světového šampionátu FIA v rallye. Nejrychlejší byl se svým kamionem Martin Macík z MM Technology, ale po diskvalifikaci kvůli nesouladu technických parametrů dle FIA, se celkové umístění změnilo. První místo v marocké rally obsadil team De Rooy č. 506, Becx, van Ginkel, Kuijpers, druhé posádka č. 503 Stichting Rainbow Truck Team – Zuurmond, van Ballegooy, Kwakkel a třetí místo bere ostravský tým FESH FESH, posádka č. 502 s Fordem Cargo EVO I – Vrátný, Boba, Martinec. 

„Pořadí v rallye samotné i ve světovém šampionátu se měnilo ze dne na den. Strašně nešťastný moment bylo přeměření restriktoru na kamionu Martina Macíka s následnou diskvalifikací, van Kasteren v poslední etapě zlomil rám a nám pár kilometrů před cílem odešlo turbo. Takže jak na houpačce. Za takový výsledek jsme ale samozřejmě rádi,“ komentuje svůj životní úspěch čerstvý vicemistr světa v rallye Tomáš Vrátný, šéf a pilot závodního týmu FESH FESH. 

Po návratu týmů do Česka budou vrcholit přípravy na expedici závodních speciálů na Rallye DAKAR 2024. Přejímky vozidel a jejich naložení na trajekt proběhne začátkem prosince v Barceloně.

Líbí se Vám fotografie a celková atmosféra rallye? Podívejte se do našeho eshopu na www.feshfesh.store

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Přihlašte se k odběru e-mailových novinek a nenechte si ujít slevové akce a další novinky!

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR.